Aktualności

Kontakt:

ul. Załogowa 6

80557 Gdańsk

e-mai: bjt@bjt.net.pl

+48  58 341 41 86

NAGRODA IM. TELIGI

2014-04-15

ZAŁOGA REPREZENTUJĄCA NASZĄ FIRMĘ ZDOBYWA NAGRODĘ im. L.TELIGI ZA WYCZYN SPORTOWY W 2013 ROKU.


Piotr Tarnacki i jego załoga 77 Racing, w skład której wchodzą Rafał Becker i Krzysztof Mongird, zostali laureatami Nagrody im. Leonida Teligi za rok 2013 w kategorii wyczyn sportowy. Wyróżnienie, przyznawane przez miesięcznik „Żagle”, otrzymali za wywalczenie mistrzostwa świata w klasie Micro, podczas zawodów rozgrywanych w Gdyni.

Ceremonia wręczenia nagród im. Leonida Teligi, najbardziej prestiżowych wyróżnień polskiego żeglarstwa, odbyła się na Stadionie Narodowym w Warszawie podczas tegorocznych Targów Wiatr i Woda. – Ta nagroda to dla nas wyraz uznania jak i duża radość. To miło, że środowisko żeglarskie widzi nasze osiągnięcia. To nas motywuje do walki o kolejne medale – mówił Tarnacki po otrzymaniu wyróżnienia.

- Chciałem podziękować mojej załodze, Rafałowi i Krzyśkowi, naszym sponsorom i partnerom oraz ludziom, dzięki którym nasz jacht tak szybko żegluje: Dankowi Goralskiemu, Stanisławowi Sawko, Eugeniuszowi Ginterowi, Piotrowi Plenikowskiemu. Ta nagroda to sukces wszystkich osób, które nas wspierają – dodał Tarnacki.

Tytuł z zeszłego roku był 10. w historii startów teamu 77 Racing w klasie Micro. Ponadto załoga Piotra Tarnackiego ma w swoim dorobku również dwa srebrne i dwa brązowe medale z mistrzostw świata w tej klasie.
Tegoroczna nagroda im. Leonida Teligi to drugie tego typu wyróżnienie w karierze Piotra Tarnackiego. Wcześniej został jej laureatem w 2007 roku.

Zdjęcie: Alex Domański/Materiały prasowe MuratorEXPO

cofnij